Biegowe święto w Brzozowie

          W sobotę  22.10.2016 roku Brzozowski MOSiR zorganizował ”XIV biegi im. Prof. Waleriana Pańki”. Choć była to już XIV edycja tej imprezy to po raz pierwszy miała ona taki szeroki zakres. Do organizacji oprócz pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzozowie były włączone również dodatkowe służby. Policja Brzozowska, Ochotnicza Straż Pożarna ze Starej Wsi i Przysietnicy oraz firma DAR MED. Trasa o długości 7 kilometrów zaczynała się na polanie przy willi oo. Jezuitów w Starej Wsi. Biegła najpierw ścieżką zdrowia, a później ulicami Brzozowa. Natomiast meta usytuowana była na Rynku w Brzozowie. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych na starcie do biegu stawili się licznie, zawodniczki i zawodnicy. Pierwszy na mecie zameldował się Hubert Wierdak z czasem 23 minuty 40 sekund. Drugi był Damian Dziewiński z czasem 24 minuty 28 sekund. Trzeci na metę wbiegł Sebastian Szczepek z Przysietnicy z czasem 25 minut i 37 sekund. Warto nadmienić iż Sebastian jest członkiem Brzozowskiego Klubu Biegacza.  W związku z tym, że występ na własnym terenie był dla zawodników BKB olbrzymią motywacją na starcie stawili się z bojowym nastawieniem i wolą walki do samego końca. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych otuchy dodawał im prezent w postaci koszulek, który ufundował MOSiR Brzozów! Od tego dnia Brzozowski Klub Biegacza będzie rozpoznawany przez niebieskie koszulki z logiem MOSiR-u i BKB. Wśród kobiet najszybszą okazała się Marta Prajzner z czasem 27 minut i 53 sekundy. Druga była Anna Łuszczyc z czasem 33 minuty i 16 sekund. Trzecia natomiast na mecie zjawiła się Magdalena Iskrzycka z czasem 37 minut i 22 sekund. Każdy uczestnik z rąk zastępcy Burmistrza Brzozowa Stanisława Pilszaka otrzymał pamiątkowy medal za udział w biegu. Dla trzech najlepszych zawodników z kategorii kobiet i mężczyzn otrzymało dodatkowo medale, nagrody pieniężne oraz upominki rzeczowe. Ponadto najstarszy zawodnik Pan Wiesław Kozioł otrzymał statuetkę. Warto nadmienić iż Pan Stanisław urodził się w 1952 roku (tylko pozazdrościć formy). Nagrody, medale i upominki wręczali: w imieniu Burmistrza Józefa Rzepki, Stanisław Pilszak, dyrektor MOSIR-u Bogdan Dytko i rzecznik prasowy delegatury NIK w Rzeszowie reprezentujący Prezesa NIK Andrzej Trojanowski.  

        W szczególności dziękujemy Komendzie Powiatowej Policji w Brzozowie, która zablokowała część tras dla ruchu samochodowego. Dziękujemy również Ochotniczym Strażom Pożarnym z Przysietnicy i Starej Wsi, które to uzupełniały pracę policji i wspierały kierowanie ruchem. Dodatkowo OSP w Starej Wsi przygotowała dla zawodników gorący poczęstunek w postaci pysznego żurku. Firma DAR MED także  dołożyła swoją cegiełkę bo zabezpieczyła imprezę od strony medycznej.

Na koniec gratulujemy wszystkim uczestnikom biorącym udział w zawodach. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych zostawili bardzo dużo zdrowia i zaangażowania na trasie biegu. Liczymy że uda nam się za rok zorganizować równie udane zawody.

OSTATECZNE WYNIKI ZAWODÓW DOSTĘPNE W PONIŻSZYM LINKU

http://www.pomiar-czasu.pl/wyniki/z161007glowny.pdf

foto. RY-SA