Podsumowanie turnieju piłki siatkowej nauczycieli

W sobotę 25 marca 2017 rokuMiejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzozowie zorganizował turniej piłki siatkowej nauczycieli, pracowników administracji szkół oraz jednostek organizacyjnych Gminy Brzozów o Puchar Burmistrza Brzozowa. Dzięki uprzejmości Pana Lucjana Czecha Dyrektora ZS nr1 w Humniskach, po raz kolejny zawody odbyły się na Sali Sportowej w Humniskach. Do udziału w rywalizacji zgłosiło się sześć drużyn. ZS w Starej Wsi, SP Brzozów, Gimnazjum Brzozów Nr 1, SP Zmiennica, ZS Humniska nr 2 oraz ZS Humniska nr 1. Zgłoszone zespoły pierwszą fazę turnieju rozegrały w dwóch grupach systemem każdy z każdym. Po konsultacjach z kierownikami drużyn organizator rozstawił dwie najsilniejsze drużyny, a do nich dolosowano pozostałe. Faworyci szybko wygrywali swoje spotkania a pozostałe mecze były bardzo wyrównane i zacięte co wskazywało na duże zaangażowanie zawodników w grę. Sytuacja po pierwszej fazie rozgrywek wyglądała następująco:

Gr A

  1. Brzozów   – 6 pkt
  2. SP Zmiennica     – 3 pkt
  3. ZS Humniska Nr 1 – 0 pkt

Gr B

  1. ZS Stara Wieś            – 6 pkt
  2. ZS Humniska Nr 2  – 3 pkt
  3. SP Brzozów                – 0 pkt

W następnej fazie zwycięzcy grup spotkali się z drużynami z drugiego miejsca sąsiedniej grupy. Te spotkania wyłoniły uczestników spotkań o trzecie i o pierwsze miejsce. W meczu o trzecie miejsce spotkały się SP Zmiennica z ZS Humniska Nr 2. Tu zwycięzcą okazała się drużyna z Humnisk z wynikiem 2:0. W meczu finałowym spotkali się faworyci tegorocznych rozgrywek a mianowicie drużyna ZS w Starej Wsi z Gimnazjum w Brzozowie Nr 1. Początek spotkania pokazywał że większe szanse na zwycięstwo mają zawodnicy Gimnazjum Brzozów ponieważ udało im się wypracować dość sporą przewagę. Ale po kilku efektownych akcjach drużyny ze Starej Wsi gra się wyrównała i pierwszy set rozstrzygnął się na korzyść drużyny ze Starej Wsi. Drugi set należał dla Starej Wsi, a całe spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0. Należy podkreślić iż wszystkie spotkania, a zwłaszcza to finałowe stały na wysokim poziomie. Wiele akcji kończyło się szybkimi atakami po dokładnym rozegraniu. Nie brakowało również długich wymian składających się z bloków, obron z głębi pola i samoasekuracji atakujących. Wiele akcji kończyło się padami zawodników w obronie co pokazywało, jak wielka jest ich wola walki i jak bardzo zaangażowani są w grę. Takie akcje dawały też wiele uśmiechów i zabawy dla samych grających jak i obserwujących ich poczynania na parkiecie.

Po rozstrzygnięciu wszystkich spotkań odbyła się ceremonia dekoracji zwycięzców. Trzem pierwszym drużynom Dyrektor MOSiR w Brzozowie Bogdan Dytko wręczył dyplomy i puchary. Na zakończenie została odegrana słynna rockowa ballada zespołu Queen „We Are The Champions”.

Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie:

Wadas-Boroń Magdalena

Tymczak Hubert

Froń Paweł

Gołąb Krzysztof

Dębiński Łukasz

Lubecki Krzysztof

Chrobak Stanisław

Chrobak Ewa

Sobota Zbigniew

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok.

foto. RY-SA