Sekcja pływacka MOSiR Brzozów nad Soliną (ZDJĘCIA, FILM )

W środę 5 lipca zawodnicy z Sekcji Pływackiej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzozowie pojechali nad Solinę. Był to wyjazd, który zorganizował MOSiR w Brzozowie przy dofinansowaniu przez Burmistrza Brzozowa Józefa Rzepkę.

W nagrodę za ciężką pracę na treningach oraz uczestnictwo w zawodach i reprezentowanie Brzozowa pływacy mogli skorzystać z wielu atrakcji jakie czekały na nich tego dnia. Dzień zaczął się od zwiedzania wnętrza zapory Jeziora Solińskiego. Przewodnik opowiedział wiele ciekawostek związanych z budową, utrzymaniem zapory oraz produkcją prądu. Następnie dzięki uprzejmości Bieszczadzkiego Oddziału WOPR uczestnicy wyjazdu odbyli długą wycieczkę po Jeziorze Solińskim statkiem wycieczkowym EGIDA. W trakcie rejsu trener naszej sekcji, a zarazem vice prezes Bieszczadzkiego oddziału WOPR Pan Dariusz Watróbski opowiadał różne ciekawostki związane z jeziorem. Następnie wszyscy chętni mogli skorzystać ze strzeżonego kąpieliska (okazało się że woda jednak była zimna). Kolejną atrakcją była możliwość skorzystania ze sprzętu pływającego jaki jest dostępny w bazie WOPR. Kajaki, łódki i rowerki sprawiły chyba najwięcej radości. Wszystkie zajęcia na wodzie odbywały się pod czujnym okiem ratowników, a w trakcie ich trwania ratownicy przedstawiali naszej młodzieży zasady bezpiecznego zachowania się w takich warunkach. Szczególnie trener/ratownik Dariusz Watróbski uczulał i instruował uczestników o wszystkich możliwych zagrożeniach podczas wypoczynku nad jeziorem. Po całym dniu atrakcji wszyscy uczestnicy udali się na zasłużony posiłek. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wyjazdu.

Jednocześnie składamy podziękowania wszystkim zawodnikom naszej sekcji za aktywny udział i wkład w popularyzację pływania oraz reprezentowanie naszych barw na zewnątrz.

Kontakt

Adres: ul. Parkowa 5a,Brzozów 36-200
Telefon: 13 43 440 15
Faks: 13 43 440 15