Beniaminek Kids Liga zwycięska dla Szkółki Piłkarskiej MOSiR Brzozów.

Po rozegraniu ostatniej kolejki w dniu 29.10.2017,  nasze drużyny dotarły do finałów . Ostatni turniej rozegrany został 05.11.2017 na hali sportowej w Krośnie. Mecze odbywały się w wymiarze 15 minut. Graliśmy systemem pucharowym, a zespoły zostały rozstawione na podstawie wcześniejszych wyników osiąganych przez każdy zespół w trakcie trwania ligi. Drużyna przegrywająca odpadała, a w przypadku remisu decydowały rzuty karne.

 TABELA: Beniaminek Kids Liga 2017 – Kategoria U-8

Poz. Zespół M- Z -R- P- Gole +/- Pkt
1 • Brzozów MOSiR I 20- 17- 1 2- 51:13- 38 –52
2 • Beniaminek Girls Young 20- 10- 6- 4- 40:24- 16- 36
3 • Korona Beskidu Young 20- 9- 6- 5- 30:20- 10- 33
4 • MOSiR Dukla 20- 7- 5- 8- 34:26- 8- 26
5 • FC Lions Rogi 20- 5- 5- 10- 25:22- 3- 20
6 • Brzozów MOSiR II 20- 0- 1- 19- 4:79-75 1

Jako pierwsi swój mecz rozegrali chłopcy z drużyny Brzozów MOSiR II. Ich rywalem na boisku była drużyna FC Lions Rogi. Od poczatku spotkania było widać że graliśmy z mocniejszym rywalem, który swoje piłkarskie kroki stawiał dużo wcześniej niż my. Młodzi piłkarze z Brzozowa nabierali w tym spotkaniu doświadczenia, uczyli się radzić sobie z trudnościami na boisku, a przede wszystkim uczyli się wzajemnego wsparcia. Po przegranym meczu schodzimy z boiska z podniesionymi głowami jednocześnie gratulując zwycięstwa naszemu rywalowi. Zespół Szkółki Brzozów MOSiR II przez wszystkie kolejki reprezentowali: Bartłomiej Dobosz, Gabriel Filak , Alan Wojtoń, Artur Bodzioch,Antoni Urmański, Jakub Grzyb, Igor Kędra, Mateusz Kolbuch, Gabriel Gerlach oraz Miłosz Hędrzak.
Dzięki wygranej FC Lions Rogi przechodzi do dalszej fazy turnieju. Tam czeka na nich kolejna drużyna z Brzozowa tym razem Brzozów MOSiR I. W tym meczu chłopcy trenujący w grupie żak młodszy mieli za zadanie przenieść grę i zadania z treningów na boiskowe zmagania. W rezultacie wygrywamy to spotkanie 3-0 !!! Do finału wkraczamy ze spokojem gdzie czekała na nas drużyna Korony Beskidu Young. Nasi finałowi rywale to drużyna o podobnym potencjale co potwierdziło się w pojedynku finałowym. Akcja za akcją, strzały na bramkę, przechwyty piłki , dryblingi, dokładne podania ….. tak można wyliczać w nieskończoność chwaląc obydwa zespoły. No i stało się po składnej akcji naszego rywala tracimy bramkę na 0-1. Zdeterminowani chłopcy z Brzozów MOSiR I konsekwentnie ponawiają ataki na bramkę rywala. GOOOOOLLLLLL ! Wyrównujemy w finale, lecz niedługo po strzelonym golu na 1-1 sędzia gwiżdże koniec regulaminowego czasu gry. Nadeszła fajna okazja, aby sprawdzić się w rzutach karnych. Po 3 seriach rzutów karnych wygrywamy 3-2 i zajmujemy pierwsze miejsce. W skład drużyny Szkółki Piłkarskiej Brzozów MOSiR I wchodzili: Byczek Antoni, Dydek Szymon, Dawid Futyma, Sebastian Frydrych, Kuba Piegdoń, Pietryka Miłosz, Sowiński Paweł, Szałajko Filip oraz Wojnicki Wiktor i Franciszek Wróbel.
Po pięknych bramkach, fantastycznych akcjach zespołowych jak i indywidualnych wszystkie dzieci kończą zmagania w Beniaminek Kids Lidze. Na długo w pamięci pozostaną wspaniałe momenty, przynoszące szczęście i radość na twarzach dzieci. Przegrana, remis czy wygrana tworzą jedno….
DRUŻYNĘ!!!

JB