Podsumowanie turnieju szachowego o Puchar Burmistrza BRZOZOWA

W drugi i trzeci dzień trwających ferii zimowych Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzozowie zorganizował Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Brzozowa.  Turniej rozgrywany był systemem „Szwajcarskim” z czasem gry po pół godziny na zawodnika. Sędzią głównym turnieju był sędzia FIDE Kazimierz Kozubal. Do udziału w szachowych zmaganiach zgłosiło się 24 zawodników w tym 7 dziewcząt. Według ustaleń regulaminu uczestnicy zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe.  Pierwszego dnia turnieju zawodnicy rozegrali pięć rund. Natomiast drugiego dnia zmagań rozegrano pozostałe cztery rundy, które  pozwoliły wyłonić  najlepszych szachistów tych zawodów.

W kategorii 2005 i młodsi najlepszymi okazali się:
wśród chłopców,
Sowiński Paweł
Tomkiewicz Szymon
Tomkiewicz Jakub
wśród dziewcząt,
Łach Milena
Fic Joanna
Mazurek Maja

W kategorii 2004 i starsi najlepsi chłopcy to:
Drożdżal Michał
Rząsa Dominik
Chmura Kamil
Na zakończenie kierownik MOSiR Marcin Rzepka w towarzystwie Tomasza Żaka Dyrektora SP w Brzozowie i sędziego głównego Kazimierza Kozubala wręczyli najlepszym dyplomy, puchary oraz cenne nagrody ufundowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzozowie.

Dziękujemy Panu Tomaszowi Żakowi Dyrektorowi SP w Brzozowie za udostępnienie sali niezbędnej do przeprowadzenia zawodów.