Wystartowała IV Edycja Południowo-Podkarpackiej Ligi w pływaniu

W niedzielne przedpołudnie pływacy z południowego Podkarpacia zainaugurowali kolejny sezon, w którym będą rywalizować na pięciu pływalniach naszego regionu. W Brzozowie 28 października b.r. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzozowie zorganizował pierwsze zawody         w ramach IV edycji POŁUDNIOWO PODKARPACKIEJ LIGI W PŁYWANIU. W obecnym sezonie do rywalizacji przystąpiły następujące zespoły: AQUARIUS LESKO, UKS DELFINEK USTRZYKI DOLNE, MKS SANOK, SWIM2 WIN KROSNO, KLUB PŁYWACKI STROPKOV ZE SŁOWACJI I OCZYWIŚCIE SEKCJA PŁYWACKA MOSIR BRZOZÓW. Zawody rozgrywane są w czterech kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców. W brzozowskich zawodach pływacy startowali w stylu grzbietowym i dowolnym. Zawodnicy oprócz medali gromadzą punkty do klasyfikacji indywidualnej oraz klubowej. Na koniec sezonu najlepsi otrzymają ciekawe nagrody.

Celem głównym ligi pływackiej jest popularyzacja pływania, co niewątpliwie udaje się organizatorom. Widać to po ogromnej frekwencji wśród zawodników i bardzo dużym zainteresowaniu wśród kibiców, którzy żywiołowo dopingowali zawodników startujących tego dnia na pływalni w Brzozowie. Poziom rywalizacji stoi na coraz wyższym poziomie, co widać po czasach osiąganych przez zawodników, bywało, że w jednej sekundzie mieściło się dziesięciu zawodników. Pomimo tak wielkiej rywalizacji, pływacy z Brzozowa stanęli na wysokości zadania i zdobyli wiele czołowych miejsc w startach indywidualnych jak i w wyścigach sztafetowych.

Po rozstrzygnięciu wszystkich zaplanowanych wyścigów organizatorzy przeszli do dekoracji najlepszych pływaczek i pływaków. Medale i dyplomy wręczył Burmistrz Brzozowa Józef Rzepka, który zawsze wspiera młodych sportowców. Należy zaznaczyć, że medale w tym sezonie są w kształcie granic powiatu, w którym odbywają się zawody. Dzięki temu zawodnik, który zdobędzie medal w każdych zawodach będzie mógł złożyć z tych medali mapę południowego Podkarpacia.

Bardzo dziękujemy wszystkim zawodnikom za tak liczny udział w niedzielnych zawodach, a wszystkim kibicom za zapełnienie trybun do ostatniego miejsca na naszej pływalni i wspaniały, gorący doping walczących o jak najlepsze wyniki zawodników.

Na kolejne zawody zapraszamy już 18 listopada do Ustrzyk Dolnych, a poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki niedzielnej rywalizacji.

2018.10.28 IV Edycja Brzozów DOWOLNY

2018.10.28 IV Edycja Brzozów GRZBIET

2018.10.28 IV Edycja Brzozów Punktacja

2018.10.28 IV Edycja Brzozów SZTAFETA