Podsumowanie XXII Mikołajkowego Turnieju Szachowego – Brzozów 2018

16 grudnia br. w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzozowie odbyły się XXII Międzynarodowe Mikołajkowe Mistrzostwa Szachowe BRZOZÓW 2018. Głównym organizatorem kolejnej edycji tych zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzozowie. tradycyjnie w organizację zawodów włączył się Burmistrz Brzozowa, a dodatkowo w tym roku do organizacji przyłączyło się Starostwo Powiatowe w Brzozowie.

Jak co roku celem organizacji tego turnieju jest umożliwienie dzieciom i młodzieży rozwijania swoich zainteresowań, dalsza popularyzacja szachów oraz wyłonienie najlepszych szachistów. Sędzią głównym zawodów był arbiter międzynarodowy FIDE Kazimierz Kozubal. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund.

Mikołajkowe zmagania szchowe zwieńczyła dekoracja zawodników. Najlepsi szachiści z rąk dyrektora MOSiR Bogdana Dytko i sędziego głównego Kazimierza Kozubala otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody pieniężne i rzeczowe. Uhonorowano też najmłodszych uczestników turnieju czyli Karolinę Musiałek z Brzozowa i Olgierda Podstawskiego z Rzeszowa. Cieszy fakt, że ta impreza cieszy się ogromna popularnościa juz 22 rok z rzędu, należy wspomnieć fakt, iz w tym roku w zawodach wystartowało blisko siedemdziesięciu szachistów. Gratulujemy najlepszym i liczymy na uczestnictwo za rok.

Wyniki zawodów:
Grupa OPEN
Kopczyk Daniel – LKS Sanovia Lesko
Marszałek Maciej – MKS Sandecja Nowy Sącz
Lorenc Marian – KKSz Urania Krosno
Najlepsza kobieta w kategorii OPEN
Giefert Sara – LKS Sanovia Lesko
Grupa B
Marciniak Leonard – GKSz Kornuty Gorlice
Guzik Kacper – KKSz Urania Krosno
Kucza Arkadiusz – L-UKS Burza Rogi
Najlepsza dziewczyna w grupie B
Tokarz Karolina – LKS Sanovia Lesko
Grupa C chłopcy
Guzik Michał – KKSz Urania Krosno
Sowiński Paweł – UKS SP 1 Brzozów
Futyma Dawid – UKS SP 1 Brzozów
Grupa C dziewczęta
Uliasz Katarzyna – KKSz Urania Krosno
Futyma Klaudia – UKS SP 1 Brzozów
Bauer Maja – LKS Parnas Stara Wieś