I Mistrzostwa Brzozowa w szachach klasycznych.

W dniach 27-28 stycznia 2023r. uczniowie szkół podstawowych mieli okazję zmierzyć się w „ I Mistrzostwach Brzozowa w szachach klasycznych”. Turniej został zorganizowany przez MOSiR Brzozów w ramach ferii zimowych. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał sędzia Polskiego Związku Szachowego – Pan Michał Sycz. Do rozgrywek zgłosiło się 25 miłośników szachów. Pasjonaci tej królewskiej gry mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności. Po dwóch dniach zmagań zostali wyłonieni zwycięzcy w poszczególnych kategoriach.

Kategoria >=1400 „system kołowy” – dziewczęta
I miejsce: Milena Owsiana
II miejsce: Gabriela Dziadosz
III miejsce: Kaja Dmitrowska
Kategoria >=1400 „system kołowy” – chłopcy
I miejsce: Paweł Styczkiewicz
II miejsce: Maciej Bryzek
III miejsce: Franciszek Drożdżal
Kategoria <1400 „system 7 rund” – dziewczęta
I miejsce: Zuzanna Bryś
II miejsce: Klara Dmitrowska
III miejsce: Oliwia Folta
Kategoria <1400 „system 7 rund” – chłopcy
I miejsce: Tomasz Winiarski
II miejsce: Błażej Kuś
III miejsce: Cyryl Dmitrowski
Osoby te otrzymały statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczali w imieniu dyrektora MOSiR – Stanisław Kułak oraz sędzia zawodów – Michał Sycz. Serdeczne podziękowania kierujemy dla Pana Tomasza Żaka – dyrektora Szkoły Podstawowej w Brzozowie za udostępnienie Sali, oraz dla Pana Michała Sycza – głównego sędziego turnieju.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i nagrodzonym! Wszystkim uczestnikom turnieju życzymy dalszych sukcesów. Za rok zapraszamy na kolejną edycję ferii z szachami. Mamy nadzieję, że tegoroczne „I Mistrzostwa Brzozowa w szachach klasycznych” staną się dodatkową zachętą dla pozostałych uczniów do zgłębiania tajników gry w szachy. Szachy to wspaniała gra, która sprzyja wszechstronnemu rozwojowi, uczy logicznego myślenia, przewidywania, sportowego współzawodnictwa, refleksu
i cierpliwości.